סמינר חקלאי בישראל – סיפור הצלחה

לפני שבועיים הסתיים לו עוד סמינר חקלאי מוצלח שכלל משלחת משנחאי.

המשלחת הסינית שהורכבה מסטודנטים ומרצים, הגיעה מאחד מבתי הספר הגבוהים לחקלאות ווטרינריה בסין.

הם הגיעו להכיר וללמוד על פתרונות שנותנות חברות ישראליות למגוון אתגרים בתחום החקלאות ובכללם טכנולוגיות של גידול חקלאי , שיטות גידול שעשויות לתת פיתרון לבעיית זיהום הקרקע הקשה שבסין, חקלאות אקולוגית וכן העשרה בתחום הוטרינריה.

סמינר חקלאי מסין יולי 2018

ה"רומן" של גולד עם סמינרים חקלאיים

אפשר להגיד שיש לנו אהדה מיוחדת לתחום הסמינרים המקצועיים .

סמינר מקצועי אצלנו בגולד אינו "מוצר מדף" אלא תפירה אישית בהתאם לחברי המשלחת ולציפיותיהם.

אנו שמים דגש על תוכן מקצועי איכותי וזאת לצד שירותי תיירות מוקפדים.

שביעות רצונה של המשלחת היא כה לנגד עינינו עד כי חשוב לנו להיות קשובים לחברי המשלחת בכל רגע נתון . אנו מקצים את אחד מבכירי גולד שילווה את המשלחת לכל אורך הדרך. המלווה של גולד יוצר קשר חם עם חברי המשלחת, מקשיב לתגובות ,פותר בעיות ,צוחק איתם ומספר למתעניינים על ההוויה הישראלית .

התגובות והשיחות עימם מאפשרות לנו לבצע כיוונונים עדינים לתכנית. למשל אם אנו רואים שתחום מסוים עורר עניין מיוחד או שהיה חיבור מצוין עם מרצה ,נוסיף להם.

במוזיאון צפיה
סמינרים מקצועיים – החזון שלנו

גולד היא חברת תיירות עסקית ואירוח משלחות מחו"ל וסמינרים מקצועיים הם לב פעילותנו העסקית .

אנו מרשים לעצמנו להוסיף שתחום זה מערב אצלנו הרבה חזון ורגש.

מאוד חשוב לנו שחברי המשלחות יחזרו עם תחושה של WOW ! שנושא מקצועי שאליו נחשפו אצלנו בסמינר יהפוך להיות התחום אותו ירצו לפתח בארץ המוצא שלהם.

לכן אנו משקיעים בתכנים מקצועיים ,מרצים מעולים, סיורים והדגמות וגם …כיוון שזה קורה בישראל חשוב לנו לשלב גם קצת על ישראל ויהדות ,נוכחנו שהם מגלים בזה עניין רב.

אז מה היה לנו בסמינר – נגיעות

את טקס קבלת הפנים המסורתי למשלחת הסינית בחרנו לעשות בקיבוץ מגל. קיבוץ ובו מפעל שמסמלים בעיננו ישראליות יפה –

הקיבוץ כמודל חיים מאוד מרתק אורחים מחו"ל, למעשה הוא כשלעצמו מהווה עבורם דוגמא לסטרט אפ ישראלי . לצד הטקס ודברי הפתיחה הם קבלו הצצה על אורח החיים הקיבוצי וזכו לסיור בקיבוץ כולל אכילה בחדר האוכל עם חברי הקיבוץ. הם ערכו ביקור במפעל הטפטפות נטפים שהוא ממפעלי ההשקיה המתקדמים בעולם. חברי המשלחת קבלו הרצאה מעניינת מפי בכירי מפעל נטפים על שיטות ההשקיה המתקדמות ועל הפתרונות שהמפעל מציע למדינות מאותגרות אקלים.

משם לערבה, המשלחת ביקרה בקיבוץ קטורה והכירה את המפעל המתקדם לאצות הים ,מפעל המספק אצות ים באיכות מהגבוהות בעולם. כמו כן זכו חברי המשלחת לבקר בכפר האקולוגי שמפעיל הקיבוץ ,כפר המדגים חיים אקולוגים ללא שימוש בחשמל, מגורים בבתי בוץ, מיחזור מים וכו'.

במרכז המבקרים ווידור – קבלו חברי המשלחת הסברים על חקלאות מדברית והתמודדות עם מיעוט מים ועם חקלאות הידרופונית. הלמידה על חקלאות הידרופונית כללה הדגמות מפי מומחים שבנו והקימו את החממות ההידרופוניות.
כיוון שחלק מחברי המשלחת מתמחים בוטרינריה שמנו דגש רב על חיות.

חברי המשלחת ביקרו בחוות האנטילופות, בחי בר, במרכז להצלת צבי ים כשהכל לווה בהסברים וצפיה בבעלי החיים.

הם פגשו למספר שעות וטרינר מומחה שמעבר להרצאה תיאורטית , לקח אותם להדגמות של טיפול בחיות משק. הם צפו בו מנתח חיה, נכחו בהמלטה מסובכת ובמילים אחרות ראו את הפרקטיקה.

באיזור ים המלח ביקרה המשלחת מסין במטעי תמר המג'הול. ישראל ביחד עם ארה"ב מייצרים 70% מגידולי התמר המשובח בעולם.

את התמרים הם ראו משתי זויות – מהקרקע ומגובה הקטיף. העלנו אותם על מנוף הרמה כך שיכלו לצפות במג'הול הנקטף ועל הדרך לתצפת על הגבול הירדני וכמה קרובות שתי המדינות….

בים המלח

לחברי המשלחת צברו הרבה חוויות עם זריחה במצוקי דרגות, קומזיץ לילי במדבר ועוד.
מיותר לציין שבטקס הסיום כששאלנו – האם הסמינר ענה על ציפיותיהם ,זכינו לתגובות מאוד מאוד חיוביות ואנחנו, שמכירים סינים טוב , יודעים מתי הם מתכוונים לכך!.
אנו מודעים לכך שיש כל מני סמינרים בענף שאצלם "העשרה מקצועית" היא למשל הסבר מתוך האוטובוס העובר בשדה של מגדלים או ביקור במרכז מבקרים המותאם בתכניו לילדים.

כחלק מהמודל העסקי של גולד לקחנו החלטה להציב רף גבוה של איכות ,כזה שיצדיק את היותנו חברת תיירות עסקית.

היצירתיות שאנו מפעילים בהשגת ערך מוסף רב למשתתפים מאפשרת לנו לתת תמורה רבה וזאת מבלי לייקר את עלות הסמינר.

מבחינתנו הסמינרים אינם עוד פעילות "על הדרך" ,אנו רוצים להמשיך להוביל סטנדרט מסוג שונה של סמינרים מקצועיים ושל תיירות עסקית ,ולהצדיק את האמון שנותנות בנו המובבמוזאון ילות שבחברות בארץ.

 

סביב מדורהתמונה קבוצתית סמינר חקלאי סין בחממה