על המורכבות באירוח משלחות מסין

התנסות באירוח משלחות מסין דורש יחס שונה בתכלית השינוי מכל אירוח משלחות מארץ אחרת. הסינים אינם מה שאנחנו מכירים מאינטראקציה עסקית בינלאומית, ושונים מעמיתיהם האמריקאים, הישראלים או האירופאים.

יתכן שנוכחתם בכך כמי שמארחים משלחת סינית בישראל היות והסינים לרוב הם עדינים בטבעם ולא יביעו את מחאתם אל דבר כזה או אחר אלא בהתנהגות מסתייגת – עסקה תיפול, הם יעלבו וכו'. אם אתם משקיעים מאמצים באירוח משלחת מסין על מנת לקדם עסקה, אתם רוצים שכל הצדדים הלוגיסטיים יסייעו לכם שהביקור יהיה מוצלח.

לכן כדי לארח משלחות סיניות או אנשי עסקים סיניים בישראל מומלץ להיעזר בחברה שיש לה קילומטרז' של אירוחי סינים והבנת הדקויות הנדרשות כדי להוציא את האורחים הסיניים עם חיוך והכרת תודה.

מה ההשלכות של ייחודיות זו של אירוח סינים בארץ?  

היכרות עם התרבות הסינית והתאמה מושלמת של האירוח

בסיוע הניסיון שלנו באירוח בארץ של משלחות מסין, אנו מכירים וחיים את הסינים הייטב, יודעים מה "עושה להם את זה" ומה הם מוקירים ולא פחות חשוב – יודעים לזהות ולמנוע מבעוד מועד מצבים של התנגשות בין התרבות שלהם לדפוסים הקשורים במנטליות הישראלית.

מנומסים ועסקיים ככל שיהיו, חברות ישראליות רבות חוטאות בפרטים ה"קטנים" , למרות שמבחינת הסינים אילו אינם פרטים קטנים כלל וכלל ועשויים לשנות את כל ההתייחסות של האורחים מסין כלפיהם. הדבר האחרון שחברה ישראלית תרצה זה לעשות רושם רע על אורחים חשובים מסין עקב אי הבנה תרבותית .

דוגמא לחוסר רגישות לצרכי סינים – אם החדר שאותו יקבלו במלון יהיה  בקומה ה"לא נכונה" כלומר עם מספר "רע" מבחינת אמונתם. רגישות שתסייע לשביעות רצונם ולעסקים כוללת מספר  צעדים טקסיים שמעידים על קבלת פנים יפה וכבוד. ואם נהג האוטובוס או הרכב המסיע אותם יאחר ב 10 דקות ,באשמת פקקי התנועה בבקר אך לא יודיע להם ויתנצל במעוד מועד, לא טוב.

אחד מהאתגרים הגדולים שקיימים באירוח משלחות מסין הוא החלטות ושינויים של הרגע האחרון –

המנטליות של הסינים היא כזאת שהם לא רואים כל בעיה להודיע ברגע האחרון שהם מגיעים או מבטלים ולצפות לקבל את השירות המעולה והזול ביותר למרות זאת. עניינים של מקום בבית מלון, טרטור נותני שירותים וענייני לוגיסטיקה לא נתפסים בעיניהם כדבר שיש להתחשב בו ולקחתו בחשבון. יש כמובן גם קשיים בירוקרטיים טכניים של ענייני ויזה מסין .

אלו רק נגיעות מהמורכבות וההתמקצעות הנדרשת באירוח משלחות מסין וביכולת לתת שירותי תיירות עסקית מעולים כשמדובר באירוח סינים בארץ.

אירוח סינים